IV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.45 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami.

3. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00):

– poniedziałek – ul. Reja 1-37, 6, 6a, teren szpitala, 29 a i b, 31 a-e

– wtorek – ul. Reja 17a, 21a, 21b, 21c, 21d

– środa – ul. Galla Anonima, ul. Zw. Jaszczurczego, ul. Plebiscytowa, ul. Władysława IV, ul. Osińskiego, ul. Kasztelańska

– czwartek – ul. Jagiełły, ul. Fiszera

– piątek – ul. Barczewskiego (do Zespołu Szkół), Oś. Witosa, Barlewiczki 1 i 2

– sobota – Barlewiczki, Barlewice, ul. Kwidzyńska

5. Kończą się ferie zimowe. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, zachęcamy do zaproszenia kapłana i umówienie się na „kolędę” w innym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej, która w czasie trwania wizyty duszpasterskiej jest czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 10.00 do 12.00.

6. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Kapłani z Komunią św. swoich chorych odwiedzą od godz. 9.00. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.

8. Dnia 12 stycznia odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej. Nasza parafianka Michalina Nenczak zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Gratulujemy!

9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na fundusz remontowo-budowlany.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Grażynę STRZELECKĄ. Wieczny odpoczynek…

11. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź II. Dariusz Jan DĘBSKI i Marzena Barbara DĘBSKA zd. HINC, parafia tutejsza

Zapowiedź I. Łukasz Romuald KOPCZYŃSKI, Sztum i Joanna Magdalena WŁOSIŃSKA, Czerwieńsk

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.