IV Niedziela Wielkiego Postu

Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła!

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą laetare – radości rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ksiądz prof. Marek Żmudziński dziekan Wydziału Teologii UWM, wieloletni proboszcz w Mikołajkach Pomorskich a rozpoczynający kapłaństwo jako wikariusz w naszej parafii. Serdecznie witamy i ogarniamy naszą modlitwą.

2. We wtorek [13 marca] przypada V. rocznica wyboru papieża Franciszka. Osobę i pracę apostolską Ojca Świętego ogarniamy serdecznością i modlitwą.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.3o, dla dorosłych o godz. 17.3o; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.

2. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji Wielkanocnej Zbiórki Żywności , która potrwa do 24 marca.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Wiktoria Chylińska, Marian Rzoska, Jerzy Wołyniec. Wieczny odpoczynek ….