IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą laetare – radości. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. prof. Zdzisława Kunickiego z Olsztyna. Proszę o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i całej parafii w tym szczególnym czasie łaski.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45; w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.3o, dla dorosłych o godz. 17.3o.

  3. Po Mszy św. o 12.3o odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

  4. W piątek odwiedziny naszych chorych, od godz. 9.oo. Będzie dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o 16.3o.

  5. W tym tygodniu w pierwszą sobotę miesiąca odmawiamy po porannej Mszy św. różaniec w int. małżeństw i rodzin a o 21.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski. Podczas Apelu Jasnogórskiego będzie miało miejsce zawiązanie się Męskiego Plutonu Różańcowego. Jest to godna naśladowania inicjatywa 21 mężczyzn w różnym wieku, którzy zrzeszeni w bractwo pragną poprzez modlitwę i post, ramie w ramię walczyć ze złem i umacniać dobro. Pluton ten, choć będzie postępował według własnego kodeksu, będzie częścią duszpasterstwa Żywego Różańca.

  6. SLO dziękuje naszej parafiance Irenie Czaji za uszycie czerwonych elementów stroju ministranckiego. Obecnie w naszej parafii do pasowania ministranckiego, które będzie miało miejsce podczas liturgii Wielkiego Czwartku, przygotowuje się 7 aspirantów. Dziewięć osób odbywa w tym czasie kurs przygotowujący do posługi lektora. Gorąco zachęcamy młodzieńców i dojrzałych mężczyzn do wstępowania w szeregi SLO oraz scholi.

  7. W najbliższą sobotę [6 kwietnia 2019] o godz. 11.oo – historyczne wydarzenie dla naszej diecezji. W katedrze elbląskiej święcenia biskupie przyjmie biskup nominat Wojciech Skibicki. Do udziału w tej uroczystości zapraszał nas już w swoim liście ks. biskup Jacek Jezierski – biskup elbląski. Biskupa Nominata otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

  8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w Wielkanocną Zbiórkę żywności, która trwa w sztumskich sklepach od 27 marca do 16 kwietnia. Dziękujemy jednocześnie za dotychczasowe wsparcie.

  9. Na ścianie przedsionka została zamontowana nowa gablota na informacje parafialne, a także rozpoczęliśmy naprawę głównej bramy wejściowej na teren kościoła. Za tydzień, ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na prace remontowe.

  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Annę Maciukiewicz. Wieczny odpoczynek….