IV Niedziela Wielkanocna

Ja jestem Dobrym Pasterzem!

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez 27 lat istnienia diecezji z Elbląskiego Seminarium Duchownego wyszło ponad 174 kapłanów. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Prośmy o łaskę powołania do niełatwej służby kapłańskiej, aby usłyszeli zaproszenie Chrystusa: pójdź za Mną!

2. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w środę wspominamy św. Andrzeja Bobolę. W piątek przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu.

3. Ks. Kajetan przyjmuje zapisy młodych na wyjazd do Lednicy w dniu 1 czerwca. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł.

4. Zapowiedzi przedmałżeńskie II:Tomasz Jan Grabowski i Patrycja Psuja z Gdańska.

I: Dawid Zomkowski i Daria Maria Wiśniewska ze Sztumu; Krystian Waszewicz i Anna Mueler ze Sztumskiej Wsi; Dariusz Krzysztof Dobies i Joanna Katarzyna Szulc ze Sztumu; Marcin Iwicki ze Sztumu i Roksana Kryk z Krakowa; Mariusz Markiewicz i Natalia Paulina Walczykowska.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Tomasza Barnasia, Halinę Bryks, Marię Powłokę i Jerzego Mierzwickiego. Wieczny odpoczynek