IV Niedziela Adwentu

  1. Kończy się okres Adwentu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych i przystąpili do Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą Św. o godz. 7.oo i 18.oo.

Weźmy udział w ostatnich roratach, które w naszym kościele są odprawiane:

  • Rano w poniedziałek i czwartek o godz. 7.oo

  • dla dzieci we wtorek o 16.3o

  1. Czas świąteczny niech obudzi w nas solidarność z potrzebującymi. Caritas Parafii przygotowuje świąteczne paczki dla ubogich i wielodzietnych rodzin– wspomóżmy to dzieło, dzieląc się swoimi świątecznymi zakupami z wolontariuszami, których spotkamy w sklepach naszego miasta. Rozprowadzane są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można je nabyć w zakrystii.

  2. Spotkanie organizacyjne Honorowej Straży Orszakowej Orszaku Trzech Króli odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.oo w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn którzy chcieliby włączyć się w tę inicjatywę.
  3. Pan organista zakończył roznoszenie opłatków i serdecznie dziękuje za złożone ofiary i miłe przyjęcie. Kto nie otrzymał opłatków, może się zgłosić do Pana organisty.
  4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy z najbliższymi zasiadamy do stołu wigilijnego. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa i podzielenia się opłatkiem – rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.

Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę: dla dzieci o godz. 16.oo i o północy.

  1. W piątek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele od godz. 8.3o według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt, w sobotę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Św. od godz. 7.oo jak w niedziele. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w piątek, nie obowiązuje oczywiście wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  2. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia.

  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Edwarda Akierman. Wieczny odpoczynek….