IV Niedziela Adwentu

1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! We wtorek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.

2. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością. Pamięcią obejmijmy tych, którzy od nas odeszli, a żyli z nami i kochali nas.

3. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę. O godz. 16.oo zapraszamy szczególnie dzieci a o północy na tradycyjną Pasterkę. Podczas nocnej pasterki, zaśpiewa kolędy nowopowstały chór parafialny.

4. W pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedzielę ale od godz. 8.3o. W drugi dzień Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana – Msze Święte jak w niedziele. Za tydzień święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień patronalny wspólnoty Kościoła Domowego, która zaprasza małżeństwa na Mszę św. o 18.oo, podczas której będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. Dzisiaj na Mszy Św. 12.3o, harcerze przekażą nam Światełko z Betlejem.

6. Składam podziękowania młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych w Barlewiczkach oraz Caritas Parafialnej za dyżur przy organizacji paczek dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Także dziękuję właścicielom sklepów z terenu Sztumu, którzy wyrazili zgodę na przeprowadzenie zbiórki żywności.

7. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy by ten okres świąteczny był czasem błogosławionym.