III Niedziela Zwykła

 

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (od poniedziałku do piątku od godz. 1600, w sobotę od godz. 1000):

– poniedziałek – ul. Morawskiego 8, 10, 12, 14, 16

– wtorek – Oś. Nad Jeziorem 1, 2 ,3

– środa – Oś. Nad Jeziorem 4, 5, 6

– czwartek – Oś. Nad Jeziorem 7, 8, 9

– piątek – Oś. Nad Jeziorem 10, 11, Oś. Sierakowskich 2

– sobota – Oś. Na Wzgórzu, ul. Pieniężnego

4. Trwają ferie zimowe. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, zachęcamy do zaproszenia kapłana i umówienie się na „kolędę” w innym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii, a także w kancelarii parafialnej.

5. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 1000 do 1200.

6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych zarówno za żywych, jak i za zmarłych. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje. Można to uczynić w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św.

7. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź I. Dariusz Jan DĘBSKI i Marzena Barbara DĘBSKA zd. HINC, parafia tutejsza

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Hieronima KOWALCZYKA. Wieczny odpoczynek…