III Niedziela Zwykła

Twoje Słowo jest lampą dla moich stóp [Psalm 119, 105]
1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować Pismo Święte.
2. Dziś także obchodzimy Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
3. Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie świec – gromic, które będą poświęcone na każdej Mszy świętej. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe naszego kościoła.
4. Przypominamy, że Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodych mężczyzn do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 1-5 lutego br.
5. Trwa okres grzewczy naszych mieszkań. Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi kampanię prewencyjną i zachęca do czujności oraz okresowej kontroli instalacji dymowej, spalinowej i wentylacyjnej przez uprawionego kominiarza.
6. Dziękujemy za życzliwość, jakiej doświadczyliśmy podczas kolędy, którą w dniu wczorajszym zakończyliśmy.
7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Tadeusza Ziaję i Henryka Stryjkowskiego. Wieczny odpoczynek…