III Niedziela Adwentu

Pan jest blisko!

Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. Mirosława Bułeckiego proboszcza z Trumiejek, który przez cztery dni będzie umacniał nas słowem Bożym i prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całek naszej wspólnoty parafialnej.

Program rekolekcji: w niedzielę wg ustalonego porządku; w poniedziałek, wtorek i środę: 7.oo, 9.45, 16.3o dla dzieci i 18.oo- Msze Św. z nauką rekolekcyjną. Młodzież zapraszamy w poniedziałek i wtorek na 19.oo. Codziennie okazja do spowiedzi. Przygotujemy nasze serca na nadchodzące Święta poprzez słuchanie słowa Bożego i spowiedź.

Roraty w poniedziałek, czwarte i sobotę rano o godz. 7.oo. Dzieci przychodzą na swoje roraty z lampionami we wtorki i piątki o 16.3o.

Pan organista zakończył roznoszenie opłatków na stół wigilijny i dziękuje za miłe przyjęcie i złożone ofiary.

We środę o 19.oo w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami naszych ministrantów i lektorów.

Za tydzień 4 Niedziela Adwentu, a także Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy i serdecznie prosimy, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem, i śpiewem kolęd. Tego dnia do południa Msze wg porządku niedzielnego – nie będzie Mszy o 18.oo. Pasterka dla dzieci o 16.oo i dla wszystkich o godz. 24.oo. W pierwsze święto narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Św. o 7.oo rano.

Przy drzwiach kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Barlewiczek rozprowadza świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży zasili „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Dziękujemy za życzliwość i serce!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Halinę Cyboroń, Krystynę Grzywińską, Krystynę Kazimierczak i Janinę Okrój. Wieczny odpoczynek…