III Niedziela Adwentu

Radujcie się w Panu!” – trzecia niedziela adwentu to dzień radości – Pan jest już blisko, przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na Chrystusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc i na Jego słowo. Niech nam w tym pomoże czas rekolekcji, które rozpoczynamy. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Marka Jodkowskiego z Olsztyna. Proszę o modlitwę za naszą wspólnotę parafialną i księdza rekolekcjonistę.

  1. Rekolekcje adwentowe potrwają do środy włącznie. Każdego dnia Msza Św. z nauką o godz. 7.oo, 9.45 i 18.oo; dla dzieci 16.3o; młodzież – poniedziałek i wtorek 19.15, w środę o 18.oo. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą Św.

  2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy według następującego porządku:

  • W poniedziałek, czwartek i sobotę, rano o godz. 7.oo;

  • dla dzieci we wtorek i piątek o godz. 16.3o.

  1. Caritas Parafialna wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprasza we wtorek na godz. 16.oo do Zajazdu Jonatan w Czerninie na spotkanie wigilijne dla wszystkich mieszkańców, którzy w tym szczególnym czasie, z różnych powodów doświadczają samotności i pragną w wyjątkowej atmosferze zasiąść do wspólnego stołu i dzielić się opłatkiem.

  1. Pan Organista Marcin Katarzyniak, zakończył roznoszenie opłatków wigilijnych i bardzo dziękuje za wszelką życzliwość.

  1. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Pamiętajmy o przeprowadzanej przez Caritas Parafii zbiórce żywności w sklepach naszego miasta, na rzecz ubogich rodzin. Dzisiaj po Mszy Św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Barlewiczek rozprowadza świece Caritas na stów wigilijny.

  1. W kościele na Pl. Wolności przez cały dzisiejszy dzień trwa Jarmark przedświąteczny.

  1. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.