II Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A czy my jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafii, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy też pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi wokół siebie.

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu.

4. Od jutra rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Szczegółowy program nabożeństw ekumenicznych na stronie internetowej diecezji elbląskiej.

5. We środę i czwartek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy, których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

6. W sobotę o godz. 10.oo w domu parafialnym, odbędzie się branie miary na alby, dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. Prosimy o przybycie z rodzicami.

7. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek – Sierakowskich 4, 6, 9, 13, 17, 19, 21

Wtorek – Kochanowskiego i Baczyńskiego

Środa – Osińskiego, Zw. Jaszczurczego, Galla Anonima, Plebiscytowa, Władysława IV, Kasztelańska

Czwartek – Jagiełły, Fischera i Pieniężnego

Piątek – Osiedle Witosa i Na Wzgórzu

Sobota – Barlewiczki, Barlewice i ul. Barczewskiego

7. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przekazujemy dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Stanisławę Klimiuk. Wieczny odpoczynek.