II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Dzisiaj składając ofiary na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

1. W drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelię o przemienieniu Chrystusa. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze.

2. Dziś o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.3o, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.3o

3. W piątek o godz. 16.3o w Gimnazjum im. Jana Pawła II rozpocznie się weekendowy kurs przedmałżeński. W sobotę spotkanie rozpocznie się o godz. 9.oo, w niedzielę o 9.45 Msza Św. z udziałem narzeczonych i po Mszy godzinne spotkanie.

4. Wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy za dwa tygodnie niech pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W sobotę o godz. 14.oo w domu katechetycznym odbędzie się pierwsze spotkanie dla tych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania. Zaproszenie dotyczy dorosłych i młodzieży pracującej lub studiującej.

6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

7. W Roku Jubileuszowym Miłosierdzia Bożego, w dniach 13-16 nasza parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Wilna. W programie zwiedzanie Wilna (Ostra Brama, Stare Miasto, nawiedzenie Obraz Jezusa Miłosiernego, dom Św. Faustyny na Antokolu, pracowni, w której powstawał pierwszy obraz autorstwa Eugeniusza Kazimirowskiego, kościół Świętych Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie), zamku w Trokach, a także nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Ponadto planowany jest wieczór muzyczno-literacki związany z polskością na Wileńszczyźnie. Koszt: 390 zł + 60 € (cena obejmuje: transport autokarowy, przewodnika, 3 noclegi, wyżywienie i ubezpieczenie. Informacje dotyczące pielgrzymki i zapisy u ks. Piotra.

8. Zapowiedzi przedślubne I:

Damian Tomczak i Marta Dominika Sulewska – Sztum

Piotr Kobrzyński i Magdalena Sulich – Sztum

9. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości. Zmarłych w ostatnim czasie: Antoniego Morżyk i Zenona Kerepin polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …