II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy na co dzień wiele Bożych Łask.

  2. Na zakończenie Mszy świętej będziemy śpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty mocny”, błagalną modlitwę podejmowaną przez wiernych od wieków w chwilach zagrożeń, jako prośba o ustanie epidemii koronawirusa.

  3. Za dwa tygodnie, w IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz. 17.45.

  4. W poniedziałek o godz. 17.oo zapraszamy rodziców z dziećmi, które zamówiły u krawcowej alby do I komunii św.

  5. W środę o godz. 17.oo odbędzie się katecheza dla bierzmowanych I roku. A w przyszłą niedzielę na godz. 19.oo zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego, osoby dorosłe, które pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.

  6. W czwartek o godz. 19.oo w domu parafialnym odbędzie się nauka przed chrztem.

  7. Nasza parafia organizuje wyjazd na diecezjalne czuwanie młodzieżowe, które odbędzie się z 20 na 21 marca w Morągu. O Piśmie Świętym opowiadać będzie ks. dr Zbigniew Grochowski, biblista, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie a także wykładowca Nowego Testamentu w naszym elbląskim seminarium. Więcej informacji i zapisy u ks. Maksymiliana.

  8. Zapowiedzi przedślubne I: Michał Jakub Piłat ze Sztumu i Adrianna Enerlich z Gdańska; Jacek Dietrich i Daria Jasińska ze Sztumu.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Halinę Nowak. Wieczny odpoczynek….