II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę, przeznaczone będą na prace remontowe dachu na kościele w Sztumskiej Wsi. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

1. Dzisiaj po raz kolejny słyszeliśmy słowa Janowego Prologu kontemplując tajemnicę Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za Jego nieskończoną miłość.

2. W środę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną świętem Trzech Króli. Jest to uroczystość, która zobowiązuje nas do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte odprawione będą wg porządku niedzielnego. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych.

4. 6 stycznia drugi raz ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który
zakończy się wspólnym kolędowaniem. Orszak wyruszy o godz. 13.oo z kościoła Św. Andrzeja Boboli do kościoła na Pl. Wolności,
gdzie wraz z królami pokłonimy się Nowo Narodzonemu Chrystusowi. Orszak ma charakter jasełek, więc mile widziane są przebrania. Ma to być kolorowy korowód, aby wspólnie świętować narodziny Jezusa.

Podczas orszaku uczestnicy otrzymają korony i śpiewniki z kolędami, aby aktywnie uczestniczyć i wspólnie śpiewać kolędy. Na orszak zabieramy kołatki, bębenki, tamburyna i inne instrumenty perkusyjne. Podczas Orszaku będzie przygotowana specjalna skrzynia ofiarna, dochód ze zbiórki przeznaczymy na misje.

Wszystkich gorąco zapraszamy do uczestnictwa w orszaku. Dla uczestników na koniec orszaku przewidziany jest ciepły poczęstunek.

5. W czwartek rozpoczynamy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. W czwartek od godz. 16.oo odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ul. Reja 1->37, 6,6A, teren szpitala, Stary i Nowy Hotel, 29AB,31A->E w piątek ul. Reja 17 i 21ABCD, w sobotę od godz. 9.oo w Sztumskiej Wsi. Porządek wizyty duszpasterskiej zamieściliśmy w ogłoszeniach na tablicy w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Przeżywając w tym roku 1050 rocznicę Chrztu Polski, powracajmy zarówno do wydarzenia z nad Jordanu, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Henryka Grabowskiego i Barbarę Śleboda. Wieczny odpoczynek…