II Niedziela Adwentu

 

Przygotujcie drogę Panu!

  1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek po Mszy Św.. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

  2. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy w poniedziałek, czwartek i sobotę rano o godz. 7.oo. Dzieci mają swoje roraty we wtorki i piątki o 16.3o i przynoszą ze sobą adwentowe lampiony.

  3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Mirosław Bułecki proboszcz z parafii w Trumiejkach. Znajdźmy czas na spowiedź i duchowe przygotowanie do zbliżających się Świąt.

  4. We środę o 16.oo w Jonatanie w Czerninie odbędzie się spotkanie wigilijne dla wszystkich , którzy w tym przedświątecznym czasie doświadczają samotności i pragną podzielić się opłatkiem, pomodlić się i zasiąść wspólnie do stołu. Głównym organizatorem tego spotkania jest Caritas naszej parafii.

  5. W czwartek o 19.oo w domu parafialnym odbędzie się nauka przed chrztem.

  6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek Najświętszą Maryję Pannę z Guadelupe, w środę – św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża.

  7. Za tydzień można nabyć świece Caritas. Dochód z ich sprzedaży zasili „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Za każdy odruch serca i życzliwości: Bóg zapłać!

  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ewę Marię Piontek i Romana Kołakowskiego. Wieczny odpoczynek…