I Niedziela Wielkiego Postu

Nie samym chlebem żyje człowiek!

W dniu dzisiejszym, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

  1. Dziś obchodzimy w naszej ojczyźnie Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętamy o naszych bohaterach i przekazujemy tę pamięć młodemu pokoleniu.

  2. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj jeszcze można zabrać do domów poświęcony popiół dla osób chorych i cierpiących. Znajdziemy go na stoliku nieopodal ołtarza.

  3. Rytm naszej wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz. 17.45.

  4. We wtorek i środę o godz. 17.oo odbędą się katechezy dla bierzmowanych II roku. Prosimy przynieść na spotkanie katechizmy.

  5. W środę o 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic w różańcu.

  6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

  7. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Odwiedzamy chorych: w czwartek ks. Łukasz, w piątek ks. proboszcz i ks. Maksymilian i w sobotę ks. Włodzimierz.

  8. W sobotę o 6.3o zapraszamy Męski Pluton Różańcowy na modlitewne spotkanie, po porannej Mszy św. różaniec w intencji małżeństw i rodzin. Wieczorem zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Wielkopostnej Nocy Skupienia. To modlitewne spotkanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o 21.oo a zakończy się Mszą Św. o północy.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Bogumiłę Kościelny i Mariolę Jankowską. Wieczny odpoczynek….