I Niedziela Adwentu

 

Czuwajcie więc, bo nie wiecie kiedy pan domu przyjdzie!

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe kościoła i domu parafialnego. Za zrozumienie i ofiarność – dziękujemy…

  1. Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zaczyna się także nowy rok kościelny w liturgii.

  2. Roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele w poniedziałki, czwartki i soboty rano o godz. 7.oo a dla dzieci we wtorki i piątki o 16.3o! Prosimy o przygotowanie adwentowych lampionów.

  3. Dziś w Elblągu w kościele Bożego Ciała o godz. 17.00 rozpoczynają się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związku niesakramentalnym.

  4. W poniedziałek wspominamy św. Barbarę – patronkę górników, w czwartek św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – tego dnia Msze Św. będą odprawione o 7.oo, 9.45, 16.3o i 18.oo.

  5. Za tydzień składamy ofiary do puszek na tzw. pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  6. W dniach 5-19 grudnia Caritas parafialna rozpoczyna świąteczną zbiórkę żywności. W sztumskich sklepach będą oznakowane koszyki. Z podarowanych produktów przygotujemy paczki dla osób samotnych i starszych. Część przekażemy organizatorom akcji pomocy dla Kresowian.