Ogłoszenia duszpasterskie 30 marca 2014

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywa się Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym wysiłku.
2. Wielki Post, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas uczestnicząc rekolekcjach, które poprowadzi ks. Wojciech Stasiewicz, misjonarz ze wschodniej Ukrainy, proboszcz i dziekan parafii Sumy – którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i wszystkich parafian.
Plan rekolekcji:
NIEDZIELA 7:00 , 8:00, 9:45, 11:15 – Msza Św. z nauką ogólną
12:30 -Msza Św. z nauką dla dzieci
17:40 – Gorzkie Żale
18:00 – Msza Św. z nauką ogólną
PONIEDZIAŁEK 7:00 , 9:45, 11:15 – Msza Św. z nauką ogólną
13:45 – spotkanie rekolekcyjne Szkolnego Koła Caritas z Barlewiczek
15:00 – Sztumska Wieś Msza Św. z nauką ogólną
16:30 – Nauka dla dzieci
19:15 – Nauka dla młodzieży
WTOREK 7:00 , 9:45, 11:15 – Msza Św. z nauką ogólną
15:00 – Sztumska Wieś Msza Św. z nauką ogólną
16:30 – Nauka dla dzieci
19:15 – Nauka dla młodzieży
ŚRODA 7:00 , 9:45, 11:15  – Msza Św. z nauką ogólną
16:30 – Msza Św. dla dzieci
Spowiedź: poniedziałek ,wtorek i środę – 20 minut przed każdą Mszą Św.
1. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica śmierci, Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze. Tego dnia o 18.oo na Mszy Św. kończącej rekolekcje, będziemy modlić się w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic w różańcu.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, modląc się o powołania. W piątek od godz. 9.oo odwiedzimy chorych z Komunią Św. Tego dnia o 7:00, 16:30 dla dzieci i o 18.oo będzie okazja przystąpienia do spowiedzi. W sobotę po porannej Mszy Św. zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i małżeństw, a o 21.oo na Apel Jasnogórski.
3. W piątek o godz. 16:30 z dziećmi, o 17:30 z dorosłymi przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17:40 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali.
4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywno-opiekuńczą: dzisiaj w ramach akcji „Pola nadziei” wspieramy opiekę na termalnie chorymi a za dwa tygodnie Szkolne Koło Caritas z Barlewiczek, będzie rozprowadzać świece paschalne. Proszę o wsparcie finansowe na kwiaty do ciemnicy i grobu Pańskiego.
5. Za tydzień w pierwszą niedzielę kwietnia ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele budowlane kościoła w Sztumskiej Wsi.
6. Zapowiedzi przedślubne I: Robert Surwiło i Justyna Sztejner – Sztum, Sławomir Krzysztof Murawski i Magdalena Olszewska – Sztum
7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Alojzego Maliszewskiego i Jerzego Jastrzębskiego. Wieczny odpoczynek…