DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 1. Dzisiejsza liturgia zwraca naszą uwagę na to, jak wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy.
 2. Dzisiaj już po raz siódmy stajemy na ulicach naszych miast o godz. 15.oo, aby odmówić  Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Stając na 10 minut do tej modlitwy  we wszystkich strefach czasowych, chrześcijanie otaczają glob i zbawiają swoją ziemię, swoje miasto, swoją ulicę. Nie jest to kolejny happening, parada, pochód. To jest realna modlitwa, która ma moc sprawczą czynienia dobra. Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast zainicjowano w Łodzi, w dniu beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W tym roku intencja jest szczególna: za chrześcijan prześladowanych w Iraku, na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.oo na Pl. Wolności.


 3. W poniedziałek,  celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – orędowników na naszej drodze do Boga.
 4. W środę rozpoczyna się  październik, miesiąc modlitwy różańcowej.  Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane  codziennie o godz. 17.3o a dzieci zapraszamy we wtorki i piątki o 16.3o.  Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W czwartek,  wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
 6.  Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień  poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołania do życia konsekrowanego Bogu.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana będzie o godz. 7.oo, 16.3o dla dzieci i 18.oo. Spowiadamy przed każdą z tych Mszy Św. Chorych z Komunią Św. odwiedzamy od godz. 9.oo; w piątek ks. proboszcz a w sobotę ks. Włodzimierz.
 8. Młodzież z klas III gimnazjum i klas I ze szkół średnich, zapraszamy w piątek na godz. 18.oo do kościoła,  na uroczystą inaugurację przygotowań do bierzmowania. Prosimy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania a obecność proszę potraktować jako obowiązkową.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Po porannej Mszy Św. odmawiamy różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 10. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont kościoła w Sztumskiej Wsi.
 11. Zapowiedzi przedślubne II: Daniel Ceier i Monika Bożena Piepiórka – Sztum
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Eugeniusza Tumiłowicz i Józefa Garbowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński;
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.