DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto też pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie cech zewnętrznych.
  2. Zapraszamy dzieci po I Komunii Św. na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdy czwartek o godz. 16.3o a dzieci które pragną śpiewać w scholi dziecięcej „Śpiewaj Panu”, zapraszamy za tydzień, w niedzielę na godz. 11.3o do domu parafialnego.
  3. Pan Krzysztof Czermański jest autorem książki „Więzienie w Sztumie w epoce totalitaryzmów 1933-1956”, którą można nabyć w cenie 40 zł. w bibliotece parafialnej, czynnej we wtorki i soboty w godz. 17.oo – 19.oo.
  4. Dzisiaj o godz. 18.45 odbędzie się koncert organowy połączony z promocją płyty gdańskiego organisty Piotra Michny, poświęcony  muzyce  – Josefa Gabriela Rheinbergera. Serdecznie zapraszamy do posłuchania pięknej muzyki.
  5.  Zapowiedzi przedślubne I:

Daniel Ceier i Monika Bożena Piepiórka, Sztum.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • We wtorek – św. ojciec Pio, prezbiter, kapucyn; naznaczony stygmatami włączającymi go  fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale;
  • W czwartek – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, z zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pański, jak też wsławił się niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus;
  • W sobotę IX – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek.