DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 października 2014

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, dają świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

 

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.17.3o i we wtorki i piątki dla dzieci o 16.3o. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego i miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

 

3. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda,  Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Jego troską był naród i Kościół nie tylko w ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze młodych Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej ojczyźnie.  Tego dnia patronuje nam Św. Jan Paweł II, pierwszy Polak na Stolicy Piotrowej, którego pontyfikat trwał ponad 26 lat. Za wstawiennictwem Tego wielkiego świętego przedstawiajmy Bogu naszą codzienność.

 

4. We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.oo w domu parafialnym odbędą sie katechezy przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy, których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

 

5. W piątek na godz. 19.oo do domu parafialnego wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Św. zapraszamy na kolejną naukę w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych.

 

6. Dzisiaj po Mszy Św. o 12.3o odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

 

7. Za tydzień będziemy gościli kleryka z Seminarium Duchownego w Elblągu. Ofiary tego dnia składane na tace będą przeznaczone na utrzymanie tej uczelni. Będzie tez możliwość kupienia kalendarzy seminaryjnych.

 

8. Na ławkach i na stoliku pod chórem, wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi i na Mszę św. zbiorową. Prosimy o czytelne wypisanie imion swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy się modlili o ich wieczne zbawienie.

 

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy dzieci utracone czyli zmarłe  przed urodzeniem  i Andrzeja Borko. Wieczny odpoczynek….