DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką  modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły  o godz. 16.3o. Niech nie zabraknie na niej rodziców i dziadków, gdyż wiarę najlepiej przekazujemy własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

Od godz. 16.oo zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

3. Dzień 1 września to  bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, módlmy się o pokój, szczególnie na Ukrainie.

 

4. W środę o 18.oo zostanie odprawiona Msza Św. w intencjach Żywego Różańca – o pokój na świecie i w Polsce. Po Mszy Św. zmiana tajemnic w różańcu.

 

5. W czwartek odbędą się obchody 100 – lecia istnienia więzienia, połączone z poświęceniem sztandaru dla Zakładu Karnego. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego w naszym kościele o godz. 12.oo.

 

6. W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek miesiąca, dzień poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołanie kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

 

7. W pierwszy piątek miesiąca jest  okazja, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać ze spowiedzi,  księża będą oczekiwać w konfesjonałach przed Mszą Św. o 7.oo, 16.3o i 18.oo.  Odwiedziny chorych z Komunią Św. rozpoczniemy o godz.9.oo. W pierwszą sobotę miesiąca, oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Po porannej Mszy Św. zapraszamy na różaniec w intencji małżeństw i rodzin z naszej Parafii a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

 

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę września ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele remontowe kościoła w Sztumskiej Wsi.

Od przyszłej niedzieli powraca msza dla dzieci o godz. 12.30

 

9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.45 wystąpi chór parafialny z Florydy ze Stanów Zjednoczonych Ameryki a po Mszy Św. zapraszamy na koncert.

 

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy Halinę Jerzyńską i Ewę Nadolską. Wieczny odpoczynek….