DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Kanonizacja JANA XXIII i JANA PAWŁA II

1. Obchodzimy dziś II niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.

2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

3. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

4. Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele o godz. 15.oo, serdecznie zapraszamy. Zaprośmy też na nie naszych bliskich, znajomych, przyjaciół, a także tych, którzy być może zbyt często do kościoła nie chodzą. Niech łaska tego dnia stanie się również dla nich okazją do przemiany życia.

5. Młodzież z Gimnazjum zaprasza na przedstawienie pt.”Wzgórze w krainie Moria” – III cz. „Tryptyku Rzymskiego” – Jana Pawła II. Przedstawienie odbędzie się w dniu kanonizacji naszego rodaka o 21.oo w kościele Św. Andrzeja Boboli.

6. W poniedziałek, 28 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej Diecezji. Tego dnia będziemy przeżywali Parafialny Dzień Wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. O godz. 17.oo młodzież ze Szkoły Podstawowej przedstawi inscenizację pt.:”Przed sklepem z Aniołami”i godz. 18.oo rozpocznie się Msza Św.

7. W czwartek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się na majowym nabożeństwie i Eucharystii. Nabożeństwo majowe będzie codziennie o godz. 17.3o. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańcu.. Na początku maja będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. A w pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo – po Mszy różaniec w intencji rodzin i małżeństw, 9.45 – uroczysta suma w intencji Ojczyzny i o 18.oo, o 21.oo Apel Jasnogórski.

8. Zapowiedzi przedślubne I: Bogusław Bułaj i Anna Maria Sawczuk – Sztum.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Halinę Dolatta i Józefa Jeremicz. Wieczny odpoczynek…