Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza taca przeznaczona na Caritas

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2. Papież Franciszek w Adhortacji „Evangelii Gaudium” zwrócił się do całego kościoła: „Jest sprawą żywotną, aby Kościół, przyjmując wiernie wzór Mistrza, wychodził dzisiaj głosić Ewangelię wszystkim ludziom, w każdym miejscu, przy każdej okazji, nie zwlekając, bez niechęci i bez obaw.”

Wspólnoty neokatechumenalne ze Sztumu i Kwidzyna zapraszają na cykl spotkań, podczas których będą poruszane tematy, które głęboko dotykają życia każdego z nas. Na te spotkania zapraszamy wszystkich parafian. Będzie to również okazja do potwierdzenia jedności z Ojcem Świętym i całym Kościołem oraz radosnego przeżywania czasu paschalnego.

Spotkania będą się odbywać w Sztumie na Placu Wolności w godz. 15.30 – 17.30 w poszczególne niedziele wielkanocne począwszy do dzisiejszej niedzieli.

3. W poniedziałki i czwartki w naszym kościele odbywać się będą katechezy neokatechumenalne. Rozpoczęcie jutro o godz. 18.45

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

6. W środę, czwartek i piątek o 17.00 katechezy przed sakramentem bierzmowania spotykają się grupy ks. Adriana

7. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Renata Orłowska oraz Jan Domski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.