Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

 

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia, dlatego przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek ofiary na potrzeby cierpiących w skutek wojny w Syrii, zwłaszcza w Aleppo. Za wszelką okazaną dobroć: Bóg zapłać!

2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800.

3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.

4. W środę kwietnia podczas Mszy św. o godz. 1800 ks. bp Józef Wysocki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i grupie osób dorosłych. Wszystkich polecajmy modlitwie. Spotkanie kandydatów w środę o godz. 1745 w kościele.

5. Jednocześnie informujemy, że spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków będzie miała miejsce 25 kwietnia (we wtorek) od godz. 1700.

6. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Halinę CHRZANOWSKĄ. Wieczny odpoczynek…

8. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź I.

Krzysztof ZABOJSZCZ, Sztum i Katarzyna Agnieszka MAMCZARZ, Sztum

Paweł ŻÓŁĄDŹ, Morany, par. Dzierzgoń i Marta Alicja LABUDA, Sztum

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.