DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

 

  1. Po Mszy Św. dla dzieci zapraszamy na spotkanie małżeństwa, które pragną udoskonalać się we wspólnocie Kościoła Domowego.

 

  1. W środę obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Na wspólną modlitwę zapraszamy Babcie i Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność. Tego dnia pamiętamy też o zmarłych Babciach i Dziadkach.

 

  1. We środę, czwartek i piątek o godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy, których opiekunem jest ks. Adrian.

 

  1. W sobotę 24 stycznia o godz. 10.oo w domu parafialnym, odbędzie się „branie miary” na alby, dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

  1. Za tydzień po Mszy Św. dla dzieci w naszym kościele odbędzie się KONCERT CHARYTATYWNY organizowany przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w UŚNICACH oraz Stowarzyszenie „Do życia przez życie” z przeznaczeniem na OPERACJĘ  KACPRA, ucznia tego Ośrodka. Ta kosztowna operacja ma na celu zmniejszenie PRZYKURCZY NÓG  ORAZ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH .  Pomóżmy KACPROWI w miarę naszych możliwości. Po koncercie odbędzie się zbiórka do puszek. 
  2. Kościelna instytucja Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na projekt edukacyjny dla dzieci w Afryce. 26 stycznia (w przyszły poniedziałek) w godzinach od 15.oo do 17.oo będzie można dostarczyć do domu parafialnego zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory oraz sprzęt RTV i AGD.
  3. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:

 

Poniedziałek – oś. Sierakowskich 17, Morawskiego 8,10,12,14, Nad Jeziorem 1

Wtorek         –  Nad Jeziorem 2,3,4,5,6

Środa            – Nad Jeziorem 7,8,9,10,11

Czwartek      – Reja 1->37, 6 i 6A, 12, 29AiB, 31A,B,C,D,E,Stary i Nowy Hotel

Piątek           – Reja 17, 21 A,B,C,D

Sobota          – Sienkiewicza, Nowowiejskiego 15 i 5->23

 

  1. Zapowiedzi I: Grzegorz Polak i Marta Polak zd. Wesołowska – cywilnie związani

 

  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Zofia Juszczak. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.