Druga Niedziela Adwentu

Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowo-budowlany.
1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
2. Zapraszamy na Msze św. roratnie w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 700, a dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 1630.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będziemy przeżywać do środy. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę według stałego porządku, a od poniedziałku do środy dla dorosłych o godz. 700, 945 i 1800, dla dzieci o godz. 1630, a dla młodzieży w poniedziałek i we wtorek o godz. 1900 oraz w środę o godz. 1800. W Sztumskiej Wsi w poniedziałek i we wtorek o godz. 1500.
4. Młodzież, a szczególnie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1800, po której odbędzie specjalne nabożeństwo adwentowe. Spotkanie dla kandydatów jest obowiązkowe.
5. Również w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 1230 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do sakramentów pokuty i Komunii św.
6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja.
7. W środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
8. W tym tygodniu, w środę i w czwartek o godz. 1700 swoje spotkania mają kandydaci do bierzmowania, których opiekunem jest ks. Piotr. Prosimy o zabranie ze sobą katechizmów.
9. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 945 i 1800.
10. Od III Niedzieli Adwentu młodzież ze „Szkolnego Koła Caritas” w Barlewiczkach będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny.
11. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych parafian: Śp. Edward SOCHA, Śp. Marian KAPSZEWICZ, Śp. Stanisław NAZAREWICZ, Śp. Edgar MON. Wieczny odpoczynek…