Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko aby z niego w pełni skorzystać.

2. Rozpoczynamy święty czas rekolekcji wielkopostnych. Bardzo serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Marka Kubeckiego, duszpasterza katedry kwidzyńskiej. Proszę o modlitwę w intencji całej wspólnoty parafialnej i ks. rekolekcjonisty. Plan rekolekcji: dzisiaj wg porządku niedzielnego; w poniedziałek, wtorek i środę – 7.oo, 9.45 i 18.oo –Msza Św. z nauką ogólną; dla dzieci o 16.3o; młodzież w poniedziałek i wtorek o 19.oo a w środę o 18.oo. Codziennie będzie okazja do spowiedzi. Młodzież która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, prosimy by udział w rekolekcjach potraktowała jako obowiązkowy i prosimy o wyspowiadanie się w czasie rekolekcji. Na próbę zapraszamy w sobotę o godz. 16.oo.

3. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli Księdza Biskupa Elbląskiego na wizytacji kanonicznej od godziny 8.3o do Mszy Św. wieczornej, na której zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Na każdej z Mszy Św. podkreśli swój udział wspólnota: o 8.3o – Żywy Różaniec i wspólnota Miłosierdzia Bożego; o 9.45 – Neokatechumenat; o 11.15 – Odnowa w Duchu Świętym i Caritas parafialna oraz szkolne koła Caritas; 12.3o – dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami, dla których po Mszy Św. odbędzie się spotkanie, Kościół domowy, Oaza Dzieci Bożych oraz schola dzieciąca.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,  opiekuna Kościoła, patrona ojców. Msze Święte tego dnia o godz. 7.oo i 18.oo.

5. Przypominamy o drodze krzyżowej w piątki i o gorzkich żalach w niedziele o godz. 17.4o.

6. W dniach 13 -27 marca w sklepach naszego miasta trwa akcja Caritas – wielkanocna zbiórka żywności dla ubogich rodzin z naszej parafii. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie mieszkańców i ogromną hojność.

7. Dzisiaj o godz. 18.oo na Mszy Św. zaśpiewa chór Politechniki Gdańskiej a po Mszy zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych. Warto wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu muzycznym.

8. Również w dniu dzisiejszym o godz. 19.oo w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie organizacyjne z ks. Adrianem, dla tych którzy wezmą udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

9. Zapowiedzi przedślubne:

II: Mateusz Kamil Wrzosek (Sztum) i Małgorzata Kamila Zielińska (Czersk)

Krzysztof Kamil Chudzik (Gościszewo) i Marlena Anna Chabowska (Sztum)

I: Paweł Krzywdziński (Dzierzgoń) i Katarzyna Natalia Jabłońska (Sztumska Wieś)

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Krystyna Jeremicz. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …