Czwarta Niedziela Wielkanocy – Dobrego Pasterza

 

Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na remont części elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730.

W szczególny sposób zapraszam na te nabożeństwo rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia po raz pierwszy sakramentów Pokuty i Komunii św. jako duchowe przygotowanie na te uroczystość. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1230 będzie spotkanie rodziców przed tą uroczystością.

3. Jutro 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o godz. 700 i 1800.

4. W sobotę 13 maja w sanktuarium maryjnym w Stagniewie k. Elbląga odbędą obchody 100-lecia objawień fatimskich. Mszy św. o godz. 1100 przewodniczyć będzie ks. bp Jacek Jezierski. Po Mszy odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej i relikwiami bł. Franciszka i Hiacynty. Do udziału zaprasza Ks. Biskup Józef Wysocki – Kustosz Sanktuarium.

5. Zapraszamy młodzież z naszej parafii i całej okolicy do wzięcia udziału w autokarowym wyjeździe na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na polach Lednicy dnia 3 czerwca. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Idź i kochaj”. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Kajetana.

6. Dziś o godz. 1900 w sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki autokarowej do Włoch.

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Mariannę MICHALSKĄ. Wieczny odpoczynek…

8. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Janusz POLAK, Sztum i Marlena POLAK zd. OŁDAK, Sztum

Bartosz HAŁUSZCZAK, Sztum i Karolina HAŁUSZCZAK zd. KUMUDA, Sztum

Marek STRĄK, Sztum i Żaneta WIŚNIEWSKA, Sztum

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.