CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Z racji pierwszej niedzieli w nowym miesiącu, tradycyjnie ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym, przeznaczone będą na remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi.

1. Dziś – czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.

2. Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.45 i 18.oo. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

3. We wtorek po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 7.oo, o 16.3o i 18.oo okazja do spowiedzi. Wyjazd kapłanów do chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.oo.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.oo odmawiamy różaniec w intencji rodzin a o 21.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski.

5. We środę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na wieczorną Mszę Św.

6. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską parafii zwaną popularnie kolędą. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Bóg zapłać za otwarte drzwi domów i mieszkań, za życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Postulaty wysuwane przez parafian przeanalizujemy na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W najbliższym czasie zostanie powołana Rada Ekonomiczna.

Z zarządem parafialnego oddziału Caritas omówimy nasze możliwości i sposoby pomocy rodzinom będącym w potrzebie. Osobom żyjącym w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a pragnącym uregulować sprawy swojego sumienia obiecujemy jako wasi duszpasterze daleko idącą pomoc. Zainteresowanych zapraszamy na plebanię w godzinach otwarcia kancelarii, która jest czynna we wtorki i czwartki od 16.oo do 18.oo i w soboty od 10.oo do 12.oo. Od 20 do 22 lutego odbędzie się kurs przedmałżeński – zainteresowane pary więcej informacji mogą uzyskać na stronie internetowej parafii. 22 marca będziemy gościli księdza biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego z powodu wizytacji kanonicznej.

Wszystkich mieszkańców naszej parafii, zarówno tych, którzy nas przyjęli po kolędzie, jak i tych, u których drzwi zastaliśmy zamknięte, obejmujemy modlitwą. Ofiarujemy za was Msze Święte, które odprawiane są raz w tygodniu.

7. Rozpoczynającym ferie zimowe: dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom, życzymy dobrego wypoczynku.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Weronika Rudomin, Stanisław Polak i Zbigniew Kłopotowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.