Czternasta Niedziela w ciągu roku

Ofiary na tacę składane w dniu dzisiejszym przeznaczone są na trwające prace remontowe dachu kościoła w Sztumskiej Wsi. Polecamy ofiarności parafian.

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni, spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy, miłych gości. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie.

2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. W ubiegłą niedzielę Caritas naszej Parafii zebrała na odpoczynek letni dla dzieci 830 zł.

3. W poniedziałek – z okazji wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863–1922 i wiele zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji.

5. W środę o godz. 18.oo nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

7. Zapowiedzi przedślubne:

II. Michał Wojciech Górski i Aleksandra Magdalena Gałka – Sztum

8. . W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności Irena Murawska. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.