»

Cze 03

IX Niedziela Zwykła

Serce Jezusa, źródło życia i świętości – zmiłuj się nad nami!

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

1. W środę [6 czerwca] przypada 19. rocznica wizyty apostolskiej papieża Jana Pawła II w Elblągu i w diecezji elbląskiej. Tego dnia zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

2. W czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwo i procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła o godz. 17.30.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystość znosi obowiązek postu piątkowego. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

5. W miesiącu czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa, codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. a od piątku o 17.45.

6. Młodzież z naszej parafii bardzo licznie wzięła udział w spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Dziękujemy im za nowe doświadczenie wiary we wspólnocie młodego Kościoła i poniesiony trud. Dziękuję ks. Kajetanowi za zorganizowanie wyjazdu.

Ks. Kajetan jako przewodnik grupy pielgrzymkowej Zantyr Sztum na Jasną Górę– wygłosi za tydzień kazanie zapraszające do udziału w rekolekcjach w drodze. Młodzież pielgrzymkowa po każdej Mszy Św. przeprowadzi zbiórkę na organizację pieszej pielgrzymki.

7. Chłopców, którzy przyjęli I Komunię św. zapraszamy do służenia przy ołtarzu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zelatorkę wspólnoty różańcowej Gertrudę Tusię Smolińską. Wieczny odpoczynek….