V Niedziela Wielkiego Postu

Stwórz o mój Boże we mnie serce czyste!

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w kościołach krzyże, aby je ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

2. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Osobę ks. biskupa Józefa Wysockiego i wszystkich dostojnych Solenizantów polecamy opiece św. Patrona. Msze św. tego dnia o godz. 7.oo i 18.oo.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową.

4. We wtorek o godz. 17.oo w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania. Natomiast w środę i czwartek o godz. 16.3o odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Młodzież przynosi katechizmy i indeksy.

5. Organizujemy wyjazd na czuwanie młodzieży, które odbędzie się w Elbląskim Seminarium Duchownym z 24 na 25 marca. Koszt 10 zł. Zapisy u ks. Kajetana.

6. Wszystkich mocnych fizycznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z 23 na 24 marca. Trasa najbliższa będzie prowadzić z Malborka do Sanktuarium Bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Wszelkie informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl

7. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a o 9.45 odbędzie się procesja z palmami. Tego dnia przypada 26 rocznica utworzenia diecezji elbląskiej.

8. W Niedzielę Palmową, młodzież zaangażowana w duszpasterstwo w naszej parafii, będzie rozprowadzała cegiełki. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednicy.

9. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego.

10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sztumie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej. Informacje można uzyskać w Centrum na Os. Sierakowskich 15.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Marię Gierszewską. Wieczny odpoczynek…