III Niedziela Wielkiego Postu

Słowa Twe Panie dają życie wieczne!

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na trwające prace remontowe domu parafialnego. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

  1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu, ale także liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.3o, dla dorosłych o godz. 17.3o; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45.

  3. We środę zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Św. i zmianę tajemnic różańcowych.

  4. We środę i czwartek o godz. 17.oo odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem. Prosimy młodzież o przyniesienie ze sobą katechizmów.

  5. W najbliższy czwartek 8 marca – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego, radości i pokoju serca!

  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w od soboty wieczór do przyszłej środy włącznie. Poprowadzi je ksiądz profesor Marek Żmudziński, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, wieloletni proboszcz w Mikołajkach Pomorskich a w latach 90 – tych wikariusz naszej parafii.

  7. Zapowiedzi przedślubne II: Marek Klein – Sztum i Patrycja Irena Nazaruk – Dzierzgoń

 

Łukasz Andrzej Szwarc i Agnieszka Ruszkowska – Szwecja

Marcin Mariusz Stec – Czernin i Bernadeta Plewako – Sztum

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Zbigniewa Wabiszczewicza i Jerzego Wesołowskiego. Wieczny odpoczynek…