Paź 08

XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. Budujemy żywy pomnik dla papieża Jana Pawła II składając do puszek ofiary na kształcenie młodych, utalentowanych, mniej zamożnych Polaków.

2. Przypominamy, że Gala Uroczystych Dni Papieskich w Elblągu odbędzie się w dniu 20 października br. o godz. 17.00. W programie wręczenie statuetki TUUS oraz koncert Halinki Młynkowej w Hali Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej.

3. W miesiącu październiku nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o g. 16.30. Odmawiajmy także różaniec w naszych domach i rodzinach.

4. Za tydzień, w niedzielę 15 października w Polsce przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała największa tragedia utraty. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko [przed narodzeniem, czy też po narodzeniu] sprawowana będzie o godz. 12.30 a o 13.3o pochówek na cmentarzu Parleta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

5. Zapraszamy na wieczory biblijne. Przez najbliższe trzy wtorki o 18.45 w domu parafialnym ks.prof. Marek Karczewski biblista przeprowadzi wykłady pt. „Pismo Św. o rzeczach ostatnich. Przyjdę niebawem” (Ap 22,20). 1temat: Powtórne przyjście Chrystusa; 2 temat:”Otwarto księgi” (Ap 20,12). Sąd, piekło, niebo.; 3 temat:”Wejdź do radości twego Pana (Mt 25,21). Wspólnota zbawionych. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej szkole biblijnej.

6. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania w środę i czwartek o godz.17.00

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jana Wojenkowskiego. Wieczny odpoczynek..