III Niedziela Wielkanocna

 

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej ogólnopolskiej akcji „Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po każdej Mszy świętej młodzież z oazy będzie rozdawać losowo wybrane fragmenty Listu św. Pawła do Galatów oraz jednego z psalmów. Każdy, kto wylosuje jeden z fragmentów zaproszony jest, aby w swoim domu odszukał go, odczytał i rozważył.

2. W poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.

3. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 945 (w intencji Ojczyzny) i o 1800. 4. W środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

6. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek przed południem ks. Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą swoich chorych z Komunią św. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 1630 i 1800. Ks. Włodzimierz swoich chorych odwiedzi w sobotę od godz. 900.W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 2100 na Apel Jasnogórski.

7. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na remont części elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

8. Za tydzień w niedzielę o godz. 1900 w Sali katechetycznej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki autokarowej do Włoch.

9. Już teraz ks. Kajetan Jakubowski zaprasza na jubileuszową 25 Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Nasza lokalna grupa „Zantyr Sztum” wyrusza na pielgrzymi szlak 29 lipca i dochodzi do celu 11 sierpnia. Serdecznie zachęcamy, aby w planach wakacyjnych wziąć pod uwagę możliwość wyruszenia na tą wspaniałą duchową przygodę.

10. Dnia 3 czerwca po raz kolejny na polach Lednicy odbędzie się ogólnopolskie spotkanie młodzieży pod hasłem „Idź i kochaj”. Ks. Kajetan serdecznie zaprasza młodzież z naszej parafii i okolicy do wzięcia udziału w wyjeździe autokarowym na to wydarzenie.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Stanisława MISIAK. Wieczny odpoczynek…

12. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź I

Janusz POLAK, Sztum i Marlena POLAK zd. OŁDAK, Sztum

Bartosz HAŁUSZCZAK, Sztum i Karolina HAŁUSZCZAK zd. KUMUDA, Sztum

Marek STRĄK, Sztum i Żaneta WIŚNIEWSKA, Sztum

Zapowiedź II

Krzysztof ZABOJSZCZ, Sztum i Katarzyna Agnieszka MAMCZARZ, Sztum

Paweł ŻÓŁĄDŹ, Morany, par. Dzierzgoń i Marta Alicja LABUDA, Sztum

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.