II Niedziela Zwykła

1. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze.

3. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień (od poniedziałku do piątku od godz. 1600, w sobotę od godz. 1000):

– poniedziałek – ul. Morawskiego 6, 6a, Oś. Sierakowskich 1

– wtorek – Oś. Sierakowskich 3, 5, 7

– środa – Oś. Sierakowskich 4, 6, 9, 13

– czwartek – Oś. Sierakowskich 17, 19, 21

– piątek – ul. Morawskiego 2a, 2b, 3, 4

– sobota – ul. Domańskiego i Sztumska Wieś przy ul. Domańskiego

5. Rozpoczynamy czas ferii zimowych. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, zachęcamy do zaproszenia kapłana i umówienie się na „kolędę” w innym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii kościoła, a także w kancelarii parafialnej.

6. W czasie trwania wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty w godz. od 1000 do 1200.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Kazimierza SZTORC. Wieczny odpoczynek…