XIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła i plebanii. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

Z dniem 1 lipca rozpoczął posługę duszpasterską w naszej Parafii, dzisiejszy kaznodzieja ks. Kajetan Jakubowski. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy obfitości Bożych łask płynących od Chrystusa Kapłana.

Ks. Kajetan będzie przewodnikiem grupy pielgrzymkowej ZANTYR Sztum, która 29 lipca wyruszy na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 lipca o godz. 19.oo, w domu parafialnym.

Ze względu na Światowe Dni Młodzieży, wcześniej bo 17 lipca o godz. 11.3o, odbędzie się uroczystość odpustowa połączona z jubileuszem 600 – lecia naszej Parafii i naszego miasta. Mszy Św. będzie przewodniczył Biskup Elbląski i Nuncjusz Apostolski, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy OBWE w Wiedniu oraz zaproszeni kapłani. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Zapraszamy wszystkie środowiska naszej Parafii i miasta, poczty sztandarowe, przedstawicieli zakładów pracy, organizacji społecznych . Przede wszystkim zaproszenie kieruję do wszystkich Parafian, którzy tworzą tę szczególną Wspólnotę. Myślę też o tych, którzy są związani z naszą parafią i miastem a mieszkają poza granicami naszego kraju. Wszyscy niech czują się zaproszeni. Po Mszy Św. na frontonie kościoła zostanie odsłonięty i poświęcony emblemat nawiązujący do pierwszej średniowiecznej pieczęci miasta z herbem Sztumu. Po południu odbędzie się piknik rodzinny a o godz. 19.oo zapraszamy do kościoła na koncert jubileuszowy i nawiązujący do koncertu Feliksa Nowowiejskiego. Będzie to koncert organowy z orkiestrą kameralną Progress z Gdańska. Dzień wcześniej od Mszy Św. porannej aż do wieczornej, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, by w sposób modlitewny przeżyć ten ważny Jubileusz.

1. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy te wielkie rekolekcje, otoczyć naszą modlitwą. A chętnych którzy chcieliby wziąć udział, prosimy o kontakt z nami.

2. Rozpoczęły się wakacje. Prośmy o błogosławieństwo na czas wypoczynku. Dziękujemy za stosowny ubiór w kościele w czasie upałów. Msza Św. domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

3. W środę o godz. 18.oo na nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Św. zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca.

4. Zapowiedzi przedślubne:

II. Maciej Pasoń, Sztum i Agnieszka Monika Chociaj, Jezierce

1. Hubert Cymerys, Postolin i Karolina Kania, Sztum

Paweł Radomski, Barlewiczki i Małgorzata Karczewska, Mikołajki Pomorskie

5. W czasie wakacyjnym nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec tych, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian: Reginę Tubacką i Edwarda Kotowskiego, polecamy miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek …