Dziesiąta Niedziela w ciągu roku

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę, przeznaczone będą na trwające prace remontowe przy kościele w Sztumskiej Wsi i na plebanii. W tym tygodniu rozpocznie się remont ściany frontowej i przedsionka naszego kościoła. Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.

  1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej.

  1. W dniu dzisiejszym o godz. 12.3o nasz parafianin, neoprezbiter Daniel Jeżak, z Zakonu  Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, odprawi Mszę Św. Prymicyjną. Zapraszamy na wspólną modlitwę na progu Jego kapłaństwa.

  1. We środę i czwartek o godz. 17.oo w domu parafialnym odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

  1. W czwartek o godz. 18.oo zostanie odprawiona Msza Św. z okazji 11 rocznicy święceń ks. Piotra. Uczestniczyć w niej będą wszyscy kapłani, którzy razem z ks. Piotrem przyjęli święcenia kapłańskie.

  1. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 17.45 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy.

  1. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym Stefanii Wiśniewskiej, Bronisławie Złotucha, Barbarze Zejfert i Oldze Dadio, chciejmy wypraszać dar życia wiecznego. Wieczny odpoczynek ….