Zesłanie Ducha Świętego

1. Obchodzimy dziś dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy nam ze swoim światłem i swoją mocą.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką
i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.45 spotykamy się na nabożeństwie majowym.

3. W poniedziałek w drugim dniu Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.oo, 9.45 i 18.oo. Tego dnia parafia Św. Andrzeja Boboli w Sztumie przeżywa uroczystość odpustową.

4. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu
i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, od 2013 roku, zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI. Tego dnia modlimy się za kapłanów.

5. We środę i czwartek o godz. 17.oo w domu parafialnym odbędą się katechezy przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy, których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

6. W sobotę o godz. 9.oo odbędzie się spowiedź dzieci a w przyszłą niedzielę o godz. 11.oo rozpocznie się uroczystość I Komunii Św. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o 12.3o.

7. Pragnę poinformować, że II wspólnota neokatechumenalna uczestniczyła w pielgrzymce do grobów apostołów w Rzymie i nawiedziła sanktuarium Maryjne w Loreto. Trwa pielgrzymka parafialna w Roku Miłosierdzia do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. W sobotę, w sposób uroczysty został ustanowiony nowy krąg Kościoła Domowego, jako wspólnota małżeństw. Proszę o modlitwę w intencji tych wspólnot.

8. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych: Mariannę Skoczyńską, Leszka Makowskiego, Alinę Skrzypek-Harlow i Mirosława Bogackiego, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek….