IV Niedziela Wielkiego Postu

Tradycyjnie, dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi. Pragnę przy tej okazji poinformować, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotację na ten cel, co pozwoli nam dokończyć prace przy tym kościele.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare, to połowa czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Kroczymy drogą nawrócenia i duchowej przemiany. Pomocny jest czas rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczynamy. Witam w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcjonistę ks. kan. Edwarda Rysztowskiego, proboszcza parafii Św. Rodziny w Elblągu i twórcę Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego dla dzieci i młodzieży i rodzin dysfunkcyjnych. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii.

Plan rekolekcji: Niedziela – msze św. z nauką ogólną.

Poniedziałek, wtorek i środa: 7.00, 9.45 i 18.00 – msze św. 16.30 nauka dla dzieci, 19.00 nauka dla młodzieży

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w słowie Bożym, w sakramencie pokuty i pojednania, by nas umacniać.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach paschalnych – w Gorzkich Żalach, w niedzielę o godz. 17.45, w drodze krzyżowej, w piątek – dzieci o godz. 16.3o, młodzież i dorośli o godz. 17.3o.

4. We wtorek, 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom z naszej parafii życzymy błogosławieństwa i pokoju!

5. Caritas Parafialna rozpoczyna coroczną wielkopostną akcję dobroczynną w sklepach naszego miasta. Wolontariusze w dniach 9 -23 marca, będą przeprowadzali zbiórkę żywności w ramach wielkanocnej pomocy.

6. Pozostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zapisy przyjmuje ks. Piotr.

7. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych: w Elblągu w kościele Bożego Ciała 6-8 marca. Ekstremalna Droga Krzyżowa 18/19 marca.

8. Zapowiedzi przedślubne:

II. Wojciech Wojciechowski i Katarzyna Grabowska – Szczecin

1. Maciej Kędzior – Barlewiczki i Natalia Kaedaś – Czernin

Artur Godlewski i Katarzyna Kalbukowska – Sztum

Tomasz Kamil Stawarski i Beata Anna Stawarska zd. Urbanowicz – Sztum

Robert Zembrzuski i Iwona Czarnecka – Sztum

9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian Tadeusza Byczkowskiego oraz Jerzego Szulca polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …