CHRZEST PAŃSKI

1. Dzisiejsze święto nawiązuje do rozpoczęcia publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. W środę zapraszamy na wieczorną Eucharystią połączoną na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek o17.45 na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

4. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli a szczególnie na ręce Pana organisty Marcina Katarzyniaka, tym którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia.

5. W związku z trwającą kolędą, kancelaria parafialna do końca stycznia będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 10.oo – 12.oo

6. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy
z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:

Poniedziałek – Osiedle nad Jeziorem 1, 2, 3, 4, 5

Wtorek – Osiedle nad Jeziorem 6, 7, 8, 9, 10, 11

Środa – Morawskiego 6, 6A, 8, 10, 12, 14

Czwartek – Morawskiego 2A, 2B, 3, 4

Piątek – Sierakowskich 1, 2, 3, 5, 7

Sobota – Kwidzyńska, Sztumska Wieś przy ul. Domańskiego i Domańskiego

7. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy Ryszarda Kasprzyk. Wieczny odpoczynek ….