Wszystkich Świętych

Ofiary składane na tace w dniu dzisiejszym, przeznaczone będą na remont kościoła w Sztumskiej Wsi. Dziękujemy ofiarodawcom.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: o godz.12.3o nie będzie Mszy Św. Na cmentarzach komunalnych, nabożeństwa z procesją i modlitwą za zmarłych rozpoczną się o godz. 14.oo, a w Sztumskiej Wsi po Mszy Św. o godz. 10.oo.

2. Jutro – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane Dniem Zadusznym. Msze Święte o godz. 7.oo, o 9.45 – będziemy modlić się za zmarłych kapłanów i po tej Mszy wyruszy procesja na cmentarz parafialny; wypominki za zmarłych o godz. 17.3o i o 18.oo wieczorna Msza Św.

3. Wypominki połączone z modlitwą różańcową będą miały miejsce codziennie przez cały listopad o godz. 17.3o a zbiorowa Msza Św. za zmarłych poleconych naszej modlitwie: w niedziele o godz.9.45, zaś w dni powszednie – o godz. 18.oo.

4. Odpusty za zmarłych:

• wierni, którzy odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;

• wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

5. W środę o godz. 18.oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

6. We środę i czwartek na godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy, których opiekunem jest ks. Włodzimierz. Proszę zabrać na spotkanie katechizm.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed każdą Mszą Świętą. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – w piątek o godz.7.oo, 16.3o dla dzieci i 18.oo; odwiedziny chorych od godz. 9.oo. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 7.oo po której odmawiamy różaniec w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.

8. Za tydzień – będziemy przeżywali VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia będziemy gościli w naszej parafii księdza rektora naszego Seminarium Duchownego ks. Grzegorza Puchalskiego, który wygłosi do nas kazanie i będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby i funkcjonowanie Elbląskiego Seminarium.

9. 10 listopada, o godz. 17.oo w domu parafialnym, odbędzie się dla dzieci Bal wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tej zabawie. Zgłoszenia przyjmuje Pani Małgorzata nasza katechetka i ks. Piotr.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Aniela Mikulska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.