Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

Przez całą niedzielę gościmy Paulinę Szramowską, z parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie, która pod koniec października wyjeżdża na wolontariat misyjny z katolicką organizacją Domy Serca, na Filipiny do dzielnicy biedy w Dagat – Dagatan w Manilii. Paulina prosząc o wsparcie modlitewne i finansowe naszej wspólnoty parafialnej napisała: Wolontariusze Domów Serca nie budują szkół, nie prowadzą szpitali, ani jadłodajni, ale dają ludziom ubogim to, czego każdy człowiek potrzebuje najbardziej – miłość i przyjaźń. I takim wolontariuszem pragnę się stać! Proszę Paulinę o kilka słów na temat tej działalności misyjnej.

1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.

2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

3. W środę o godz. 18.oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc o godz. 17.3o, a dzieci zapraszamy we wtorki i piątki o 16.3o. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w domach.

6. W czwartek wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewice i doktora Kościoła, patronke Misji Św. Tego dnia na godz. 17.oo do domu parafialnego, zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotyka się grupa, której opiekunem jest ks. Adrian.

7. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.oo. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą Św. o 7.oo, 16.3o dla dzieci i 18.oo.

8. Już po raz dziewiąty 28 września, w poniedziałek, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.oo na placach i skrzyżowaniach ulic miast na całym świecie, będziemy się gromadzić by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicząc na Pl. Wolności, modlić się będziemy o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie w intencji prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W sobotę po porannej Mszy Św. odmówimy różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski.

10. Za tydzień – dzień imienin papieża Franciszka. Składka na tacę będzie przeznaczona na prace remontowe kościoła w Sztumskiej Wsi.

11. W przyszłą niedzielę po mszy o 12.30 zebranie rodziców dzieci przystępujących do pierwszej komunii św.

12 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: Malwina Górniewicz. Polećmy Ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.