Siedemnasta Niedziela w ciągu roku

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust ku czci św. Anny, patronki naszego kościoła i wspólnoty parafialnej. Sumę odpustową o godz. 11.3o i słowo Boże wygłosi proboszcz i kustosz parafii Trójcy Św. z Dzierzgonia, ks. Józef Bommersbach. Dzisiaj prosimy Św. Annę, niech roztacza opiekę nad wszystkimi uczestnikami uroczystości odpustowej – kapłanami, z ks. Prałatem Profesorem na czele, osobami zaangażowanymi w grupy charyzmatyczne, modlitewne i charytatywne. Szczególnie w dniu dzisiejszym pamiętamy o parafianach, którzy nie mogą być z nami. Modlimy się za chorych, cierpiących i tych w podeszłym wieku, wszystkich mieszkających poza granicami naszego kraju i miasta, myślimy o dzieciach i młodzieży i tych wszystkich, którzy przynależą do Parafii, ale w pełni nie uczestniczą w jej życiu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości i tu w kościele i na plebani. Niech św. Anna dla wszystkich wyprasza u Boga potrzebne łaski.

 

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na VI koncert muzyki organowej, który jest organizowany na pamiątkę koncertu Feliksa Nowowiejskiego w 1920 roku. Specjalnie dla państwa zagra Pan Jarosław Ciecierski – pedagog, solista i kameralista z Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Początek koncertu o godzinie 18.45. Wstęp wolny !

  1. W najbliższym czasie ze wszystkich stron Polski pielgrzymi wędrują na Jasną Górę. W środę nasza grupa Zantyr Sztum wyruszy na pątniczy szlak.

Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest wystawiona puszka, do której możemy jeszcze składać swoje prośby, w intencji których pielgrzymi będą się modlić w czasie pielgrzymki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę naszej grupy. Jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. W środę zapraszamy na Mszę Św. na godz. 830. Po Mszy Św. nastąpi wyjście pielgrzymki do Częstochowy pod przewodnictwem ks. Adriana. Zachęcamy do odprowadzenia grupy pielgrzymkowej poza rogatki Sztumu. Niech Maryja błogosławi w tych szczególnych rekolekcjach w drodze.

  1. Przed nami sierpień, miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu.

  2. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, a wieczorem o 21.oo na apel Jasnogórski.

  3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę sierpnia, składka na tacę przeznaczona będzie na spłatę I etapu remontu dachu kościoła w Sztumskiej Wsi.

  4. Zapowiedzi przedślubne:

    1. Piotr Ogórek – Piekło i Patrycja Wojewódzka – Sztum

  1. Bartłomiej opolski – Olsztyn i Katarzyna Wehner – Sztum

Marusz Dawid Nadolski – Sztum i Marta Maria Maszyńska – Bydgoszcz