WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 2 listopada 2014

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na remont kościoła w Sztumskiej Wsi. Dziękujemy za zrozumienie i polecamy  ofiarności parafian.

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, które jest centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia.

2. Dziś każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje. 3. W środę po wieczornej mszy zmiana tajemnic w Żywym Różańcu.

4. Wtorek,środę i czwartek nauki dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Grupy ks. Włodzimierza.

5. Przez cały listopad będziemy się również wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas wypominków połączonych z modlitwą różańcową. Zapraszamy przez cały miesiąc na Mszę Św. zbiorową za naszych zmarłych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. Pierwszy piątek miesiąca, to dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. zostaną odprawione o godz.7.oo,16.3o dla dzieci i 18.oo. Bedzie okazja przystąpienia do spowiedzi. Tego dnia ks. proboszcz odwiedzi chorych z Komunią św. a  ks. Włodzimierz w sobotę także od godz. 9.oo.

8. Za tydzień zebrane ofiary przeznaczone będą na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Św. w 2016 roku.

9.Zapowiedzi przedślubne II: Artur Antoni Przechadzki, parafia Prabuty i Angelika Gos, Sztum.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy  Kamila Senger. Wieczny odpoczynek …