VII Niedziela Zwykła

On odpuszcza wszystkie twoje winy i leczy wszystkie choroby [Psalm 103]

1. Dzisiejszą niedzielą inaugurujemy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tygodnia brzmi „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

2. Środą Popielcową, rozpoczynamy w tym tygodniu czas Wielkiego Postu, czyli okres czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. Msze Św. z poświęceniem popiołu i obrzędem pokutnym w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.45, 16.3o i 18.oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy dwa razy lekko i raz do syta.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek – o godz. 16.3o dla dzieci, godz. 17.3o dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w niedzielę o godz. 17.45.

4. W najbliższy piątek obchodzimy dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 marca, zapraszamy młodzież do uczestnictwa w Wielkopostnej Nocy Skupienia. To modlitewne spotkanie odbędzie się w naszym kościele i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o 21.oo a zakończy się Mszą Św. o północy.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Henryka Kosieckiego. Wieczny odpoczynek….