I Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na cele remontowe naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Roraty, w poniedziałek, czwartek i sobotę o godz. 7.oo a dzieci we wtorek i piątek na godz. 16.3o. Dzieci przynoszą lampiony.

 2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu. Wygłosi je ks. Andrzej Józwik proboszcz w Nakomiadach w diecezji warmińskiej.

 3. W nowym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego.

 4. 5 grudnia w Starostwie Powiatowym od godz. 9.oo rozpocznie się kiermasz Bożonarodzeniowy.

 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania roku pierwszego. Grupę pierwszą zapraszamy we wtorek o 17:00, grupę drugą w środę o 17:oo.

 6. Ruch Światło-Życie Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież do uczestnictwa w Adwentowej Oazie Modlitwy, która odbędzie się w Elblągu 6-7 grudnia.

 7. W nocy z 13 na 14 grudnia w Pasłęku odbędzie się diecezjalne czuwanie młodzieżowe. Zapisy na wyjazd u ks. Maksymiliana.

 8. W pierwszy piątek miesiąca jest okazja by skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Od godz. 9.oo ks. Maksymilian i ks. proboszcz rozpoczną odwiedziny chorych z Komunią św. Ks. Włodzimierz w sobotę także od godz. 9.oo a ks. Łukasz w czwartek po południu.

 9. W pierwszą sobotę Męski Pluton Różańcowy zaprasza na nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi. Konferencja połączona z godzinkami o godz. 6:3o. Msza Święta o godz. 7:oo. Różaniec po Mszy Świętej w intencji rodzin i małżeństw. O 21.oo Apel Jasnogórski.

 10. Za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 11. Z początkiem Adwentu parafialne zespoły Caritas zapraszają do podzielenia się produktami spożywczymi, w ramach świątecznej zbiórki żywności, z osobami potrzebującymi pomocy. Od 3 do 20 grudnia w sklepach  zauważymy oznakowane koszyki. Niech dzielenie się z innymi przyniesie nam wiele radości.

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Piotra Wojnowskiego, Zofię Swatek, Janinę Romanowską i Helenę Jędrzejewską. Wieczny odpoczynek…