Niedziela Zmartwychwstania

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzymy wszystkim parafianom i gościom, aby Chrystus, który pokonał śmierć, był zawsze obecny w życiu każdego z Was. Niech nasz Zbawiciel błogosławi w codziennym dążeniu do świętości, obdarza darami Ducha Świętego i wspiera w codzienności.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie: kapłanom, diakonowi, ministrantom i lektorom, panu organiście i scholi, osobom odpowiedzialnym za dekorację i przygotowanie Grobu Pańskiego i ukwiecenie.

2. W okresie przedświątecznym nasza Caritas Parafialna wydała kilkadziesiąt paczek żywnościowych dla rodzin i dzieci. To owoc naszej jałmużny! Dziękujemy za szczodrość i wsparcie, a wolontariuszom Caritas za ich ofiarną służbę!

3. Jutro II. Dzień Świąt Zmartwychwstania. Porządek Mszy świętych niedzielny. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

4. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy [Miłosierdzia]. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji elbląskiej.

5. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej i rowerowej do sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju w dniu 27 kwietnia br. [sobota], gdzie odbędą się uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. Msza św. przy ołtarzu polowym o godz. 14.00. Pielgrzymka rowerowa wyruszy z pod kościoła o godz. 11.oo. Będzie postój w Waplewie Wielkim, tępo dostosowane do pielgrzymów. Prosimy zabrać kamizelki odblaskowe i kaski. Autokar wyruszy z parkingu przy kościele o godz. 13.oo, koszt 15 zł. Prosimy o zapisanie się na listę uczestników w kancelarii lub zakrystii.

6. Zapowiedzi przedślubne II: Kamil Michał Klimczyk i Hanna Narcyza Konefał z Gościszewa; Piotr Zakrzewski z Dąbrówki Pruskiej i Anna Skoczyńska ze Sztumu; Jakub Leśniak ze Sztumu i Magdalena Maciejewska z Mątów Wielkich.