I Niedziela Wielkiego Postu

Nie samym chlebem żyje człowiek!

  1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dziś jeszcze można zabrać do domów dla osób chorych i cierpiących poświęcony popiół. Znajdziemy go na stoliku nieopodal ołtarza.

  2. Rytm wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.3o, dla dorosłych o godz. 17.3o; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45; od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w domu parafialnym, jutrznia we wspólnocie neokatechumenalnej.

  3. Serdecznie witamy w naszej parafii alumna Wyższego Seminarium Duchownego dn Maksymiliana Ślizienia, którego Biskup Elbląski skierował do nas na praktyki Wielkopostne. Dn Maksymilian pochodzi z parafii bł. Doroty w Elblągu. Życzymy owocnego czasu w przygotowaniu do kapłaństwa.

  4. W czwartek o godz. 19.oo nauka przed chrztem.

  5. W piątek o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przygotowujący do pełnienia posługi lektora. Zachęcamy młodszych i starszych mężczyzn do służenia Bogu podczas liturgii. Służba liturgiczna to miejsce stanowej formacji mężczyzn w naszej parafii. Wielu podjęło tę posługę i sobie to bardzo ceni. Dlatego zachęcamy mężczyzn do angażowania się czynnie w liturgię.

  6. W najbliższy weekend odbędą się trzy dniowe rekolekcje młodzieżowe w Jeziornej Osadzie koło Gnojewa, które poprowadzi ks. Piotr Kanarek. Zachęcamy młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu, a chętni mogą uzyskać więcej informacji u ks. Kajetana

  7. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz misji świętych w ramach akcji ad gentes.

  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie I: Artur Józef Stucki, par. Kalwa i Anna Spiżewska ze Sztumu; Adrian Guzowski, ze Sztumu i Marta Rogozińska z Piekła.